Tuesday, December 11 2018

Advanced Youth Ballet 04:45 PM Ballet D Technique (Tuesday) Kristin K REGISTER
Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 04:45 PM Ballet A1 Technique (Tuesday) Carly H REGISTER
Boys Dance 04:45 PM Boys Dance (age 3-5) Quarter Two Matthew H REGISTER
Boys Dance 05:30 PM Boys Dance (age 6-8) Matthew H REGISTER
Intermediate Youth Ballet 05:45 PM Ballet C2 Technique Carly H REGISTER
Advanced Youth Ballet 06:15 PM Pointe I Kristin K REGISTER
Boys Dance 06:15 PM Boys Dance (age 9-12) Matthew H REGISTER
Teen Classes 07:15 PM Teen Ballet (age 13+) Matthew H REGISTER
Adult Classes 07:30 PM Adult Aerial TBD REGISTER

Wednesday, December 12 2018

Children's Division 10:00 AM Combo Ballet & Tap -Wednesday AM (Quarter Two) Kristin K REGISTER
Homeschool 11:00 AM Homeschool Ballet (Age 6-8) Matthew H REGISTER
Homeschool 11:45 AM Homeschool Ballet (Age 13+) Kristen D REGISTER
Homeschool 12:00 PM Homeschool Ballet (Age 9-12) Matthew H REGISTER
Intermediate Youth Ballet 04:45 PM Ballet C1 Technique Kristin K REGISTER
04:45 PM Ballet 6-8 (Quarter Two) Sarah Q REGISTER
Children's Division 04:45 PM Combo Ballet & Tap - Wednesday PM (Quarter Two) Devan H REGISTER
Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 05:45 PM Ballet B2 Technique - Wednesday Sarah Q REGISTER
Modern 06:00 PM Modern I Devan H REGISTER
Advanced Youth Ballet 06:00 PM Ballet E Technique (Wednesday) Kristin K REGISTER
Adult Classes 07:00 PM Happy Hour Ballet (Adult All Levels) Moriah S REGISTER
Advanced Youth Ballet 07:30 PM Pointe II Kristin K REGISTER

Thursday, December 13 2018

Children's Division 10:00 AM Combo Ballet & Tap - Thursday AM (Quarter Two) Kristin K REGISTER
Dalcroze Music & Movement Classes 10:00 AM Little Birds (Quarter Two) Emma S REGISTER
Adult Classes 11:00 AM Morning Ballet (All Levels) Kristin K REGISTER
Dalcroze Music & Movement Classes 11:00 AM Introduction to Dalcroze (Quarter Two) Emma S REGISTER
Modern 04:45 PM Modern II Megan O REGISTER
Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 04:45 PM Ballet A2 Technique (Thursday) Kristin K REGISTER
Dalcroze Music & Movement Classes 04:45 PM Dalcroze Eurythmics Emma S REGISTER
Advanced Youth Ballet 05:30 PM Ballet D Technique (Thursday) Matthew H REGISTER
Intermediate Youth Ballet 05:45 PM Pre-Pointe Kristin K REGISTER
Modern 06:00 PM Modern IV Megan O REGISTER
Modern 07:00 PM Modern III Megan O REGISTER
Advanced Youth Ballet 07:00 PM Ballet E Technique (Thursday) Kristin K REGISTER
Adult Classes 07:00 PM Adult Beginning Ballet Matthew H REGISTER

Saturday, December 15 2018

Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 09:00 AM Ballet A2 Technique (Saturday) Devan H REGISTER
Children's Division 09:00 AM Combo Ballet & Tap - Saturday 9 (Quarter Two) Rachel J REGISTER
Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 10:00 AM Ballet B2 Technique (Saturday) Devan H REGISTER
Children's Division 10:00 AM Combo Ballet & Tap - Saturday 10 (Quarter Two) Rachel J REGISTER
Advanced Youth Ballet 10:30 AM Ballet E Technique (Saturday) Kristin K REGISTER
Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 11:00 AM Ballet A1 Technique (Saturday) Rachel J REGISTER
Open Division and Add-On Classes 11:30 AM Jazz I Devan H REGISTER
Open Division and Add-On Classes 12:00 PM Tap/Jazz Rachel J REGISTER
Open Division and Add-On Classes 12:30 PM Jazz II Devan H REGISTER
Elementary Ballet (Kindergarten - Third Grade) 01:00 PM Ballet B1 Technique (Saturday) Rachel J REGISTER
Open Division and Add-On Classes 01:30 PM Aerial Kids TBD REGISTER
Teen Classes 02:30 PM Aerial Teen TBD REGISTER

Monday, December 17 2018

Children's Division 04:45 PM Combo Ballet & Tap -Monday (Quarter Two) Devan H REGISTER
Modern 05:45 PM Modern - C1/C2 Make-Up Class Devan H REGISTER
Modern 06:45 PM Modern - D/E Make-Up Class Devan H REGISTER